Teli i rrymës e mbyti një lopë në Suharekë - Bota Sot
Teli i rrymës e mbyti një lopë në Suharekë

Kosova

Teli i rrymës e mbyti një lopë në Suharekë

Më: 15 qershor 2018 Në ora: 17:04
Lopa e ngordhur

Në fshatin Javore të Suharekës një tel i energjisë elektrike ka qenë fatal për një lopë.

Ky tel është këputur duke rënë në tokë, dhe si pasojë lopa është mbytur.

Një banor nga ky fshat ka thënë se shpesh rrezikohen nga telat të cilët në kushte jo të mira atmosferike bien në tokë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera