Mjerimi në QKUK, shtretërit mbështeten në tulla - Bota Sot
Mjerimi në QKUK, shtretërit mbështeten në tulla

Kosova

Mjerimi në QKUK, shtretërit mbështeten në tulla

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 18:40
QKUK

Edhe pse për shëndetësinë në Kosovë ndahen çdo vit miliona euro nga buxheti i shtetit dhe miliona të tjera vijnë si donacione nga vende të ndryshme mike, në klinika të ndryshme të QKUK-së ka mungesë të pajisjeve të nevojshme për shërbime kualitative.

Një qytetar ka dërguar një foto te “Zyra e Ankesave” në RTV Dukagjini, tregon për gjendjen jo të mirë të shtretërve në QKUK.

Fotoja që pretendohet të jetë bërë në Repartin e Neurologjisë, tregon si në njërin nga shtretërit ku është akomoduar një pacient, si këmbë të këtij shtrati janë vendosur disa tulla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera