Kostumet shqiptare i irritojnë serbët e Rahovecit - Bota Sot
Kostumet shqiptare i irritojnë serbët e Rahovecit

Kosova

Kostumet shqiptare i irritojnë serbët e Rahovecit

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 20:58
Rahovec

Në Rahovec, një këngëtar shqiptar pati telashe ta xhirojë videoklipin e këngës së tij.

Paraqitja e flamurit shqiptar në një lagje të banuar me serbët i irritoi këta të fundit.

Ata dolën në rrugë dhe kërkuan largimin e gjithë pjesëmarrësve që e shoqëronin këngëtarin Labinot Rexha.

Rexha që erdhi nga Zvicra ta realizojë anën vizuele të këngës thotë se tema e dasmës nuk ka kurrfarë konteksti provokimi, pavarësisht që dikur vetë mori një plagë të madhe nga serbët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera