Shkolla “Lekë Dukagjini” në Prizren, vatër e qenve endacakë - Bota Sot
Shkolla “Lekë Dukagjini” në Prizren, vatër e qenve endacakë

Kosova

Shkolla “Lekë Dukagjini” në Prizren, vatër e qenve endacakë

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 18:20

Qentë endacakë përveç rrugëve dhe shesheve, tashmë po grumbullohen edhe rreth shkollave duke paraqitur rrezik për nxënësit e shkollave.

Një qytetar  tregon për një grumbull të qenve që qarkullojnë rreth ambienteve të shkollës “Lekë Dukagjini” në Prizren.

Kjo është shkolla të cilën po e zgjedhin prindërit për fëmijët.

Në të kaluarën ka pasur edhe viktima fëmijë të kafshuar nga qentë endacak.

Sipas një raporti të bërë nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës, në Kosovë numri i qenve endacak arrin në 200 mijë sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera