Moti në Kosovë për ditët në vazhdim - Bota Sot
Moti në Kosovë për ditët në vazhdim

Kosova

Moti në Kosovë për ditët në vazhdim

Më: 5 gusht 2018 Në ora: 00:06
Ilustrim

Kthehet vera, ngritën temperaturat në Kosovë.

Mot më diell pritet të mbajë edhe nesër (e diel), ndërsa nga java e ardhshme vala e të nxehtit që ka kapluar perëndimin e kontinentit do të shtrihet edhe mbi vendin tonë, por që nuk pritet të sjellë temperatura të jashtëzakonshme sikur në vendet tjera evropiane.

Me 5 gusht – Mot i nxehtë, kryesisht me diell.
Me 6 gusht – Mot i nxehtë, kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit, gradualisht do të rriten pak mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 14C deri në 16C, e maksimalet nga 28C deri në 31C.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-7m/s.

Shtypja atmosferike do të shënojë një rritje të lehtë mbi vlera normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...