Moti për sot

Kosova

Moti për sot

Më: 5 gusht 2018 Në ora: 07:44
Ilustrim

Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 15 në 21 gradë, kurse ajo më e ditës do të jetë nga 28 në 32 gradë.

Sipas parashikimit të motit për shtatë ditët e ardhshme,do të jetë me diell, i ngrohtë dhe ndonjëherë me shira lokale dhe me stuhi, kryesisht në zonat malore.

Temperatura më e lartë ditore do të jetë të dielën dhe në fillim të javës tjetër në shumicën e vendeve rreth 32, kurse nga e mërkura rreth 34 gradë.

Për shkak të rritjes së temperaturës së ajrit gjatë ditës, pacientët kronikë këshillohen që të shmangin ngarkesat e mëdha fizike dhe sidomos këshillohet kujdes për pacientët kardiakë dhe astmatikë. Reaksionet meteoropatike janë të mundshme si dhimbje e kokës, pagjumësi dhe lodhje e shtuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat