Javë me mot të nxehtë dhe kryesisht me diell - Bota Sot
Javë me mot të nxehtë dhe kryesisht me diell

Kosova

Javë me mot të nxehtë dhe kryesisht me diell

Më: 6 gusht 2018 Në ora: 06:37
Ilustrim

6.08-7.08 - Mot i nxehtë, kryesisht me diell.
8.08-9.08 - Mot i nxehtë, kryesisht me diell, e gjatë ditës pjesërisht vranët.
10.08 - Mot i nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite rreth viseve malore në perëndim të vendit, mundësi për riga lokale shiu.

Temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje pak mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 15C deri në 17C, e maksimalet nga 30C deri në 32C.
Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-6m/s.
Shtypja atmosferike do të jetë stabile mbi vlera normale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...