Moti në Kosovë, temperaturat deri mbi 33 gradë Celsius - Bota Sot
Moti në Kosovë, temperaturat deri mbi 33 gradë Celsius

Kosova

Moti në Kosovë, temperaturat deri mbi 33 gradë Celsius

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 19:45
Ilustrim

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 30-33gradë Celsius.

Shtypja atmosferike vazhdon të mbetet  mbi vlerat e normales.  Do të fryjë erë  nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-4m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...