Parashikimi motit për nesër dhe ditët në vijim - Bota Sot
Parashikimi motit për nesër dhe ditët në vijim

Kosova

Parashikimi motit për nesër dhe ditët në vijim

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 23:40
Ilustrim

Siç parashikojnë meteorologët, mot i nxehtë dhe kryesisht me diell do mbretërojë edhe në ditët në vijim.

Temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje pak mbi vlera mesatare, por në fundjavë do të pësojnë një rënie të lehtë.

Minimalet do të sillen rreth 17C, e në fundjavë do të zbresin deri në 13C, ndërsa maksimalet do të rriten deri në 32C, por në fundjavë do të zbresin deri në 28C.

Ditëve në vijim pritet të mbajë mot stabil, i nxehtë dhe kryesisht me diell.
9.08 – Mot i nxehtë, kryesisht me diell, e pasdite pjesërisht vranët.
10.08 – Mot i nxehtë, kryesisht me diell.
11.08-12.08 – Të shtunën mot i nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite rreth viseve malore në perëndim të vendit, mundësi për riga lokale shiu. Ditën e diel mot i mirë, kryesisht me diell.
13.08 – Mot i nxehtë, kryesisht me diell.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...