MI ndan mbi 1 milion euro për projektet rrugore të Lipjanit - Bota Sot
MI ndan mbi 1 milion euro për projektet rrugore të Lipjanit

Kosova

MI ndan mbi 1 milion euro për projektet rrugore të Lipjanit

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 14:48
Lipjan

Ministria e Infrastrukturës, e përfaqësuar nga zëvendësministri Rexhep Kadriu me bashkpunëtorë, të premten vizituan Lipjanin për t’u takuar me të parin e kësaj komune, Imri Ahmeti.

Përfaqësuesit e dy institucioneve në fjalë, nënshkruan memorandum bashkëpunimi për vitin 2018 dhe anekset e marrëveshjeve paraprake për disa projekte rrugore në Lipjan, që arrijnë shifrën 1,203,468 Euro.

bazuar në këtë ujdi do të financohet rruga përgjatë hekurudhës Gllogovc – Rubovc, ndërsa mjetet e tjera janë ndarë për vazhdimin e projekteve për rrugët Magurë – Blinaj, Vojnovc – Topliqan dhe Llugaxhi – Gadime.

Duke ndarë përgjegjësitë për dinamizimin dhe përshpejtimin e projekteve infrastrukturore, kryesisht asfaltimin e rugëve të Lipjanit, zëvendësministri Kadriu deklaroi se Ministria e Infrastrukturës do të jetë e gatshme që në çdo kohë të ofrojë përkrahje dhe të shërbejë në të mirë të qytetarëve të Lipjanit.

Kadriu nën shoqërinë e Ahmetit, vizitoi edhe udhëkryqin e Janjevës, në magjistralen Prishtinë – Ferizaj (N2), për të cilin paralajmëroi rinisje të shpejtë të punimeve në ndërtimin e një rrethrrotullimi, që sipas kryetarit të Lipjanit është mëse i nevojshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...