Moti për 5 ditët e ardhshme: Fundjava kryesisht me diell - Bota Sot
Moti për 5 ditët e ardhshme: Fundjava kryesisht me diell

Kosova

Moti për 5 ditët e ardhshme: Fundjava kryesisht me diell

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 20:29
Ilustrim

Në fundjavë mot i nxehtë, të shtunën kryesisht me diell, të dielën reshje lokale shiu.

17.08.2018 - Fushat e presionit të ulët që sollën të reshurat ditëve të fundit, do të zhvendosen mbi detin e Zi, por që mbeten ende aktive mbi rajonin tonë, duke sjell mundësi për reshje lokale shiu kryesisht orëve të pasdites.

Në fillim të javës së ardhshme zona anticiklonike nga Atlantiku do të shtrihen mbi rajon duke mundësuar mot më stabil dhe me intervale më të gjata me diell.

18.08 - Mot pjesërisht i vranët, me intervale më të gjata me diell. Rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.

19.08 - Paradite mot kryesisht me diell. Gjatë ditës vranësirat do të shtohen, vende-vende priten reshje lokale shiu me bubullima.

20.08 - Mot pjesërisht i vranët. Gjatë ditës priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi.

21.08-22.08 - Mot kryesisht me diell. Pasdite, rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...