Moti sot - Bota Sot
Moti sot

Kosova

Moti sot

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 06:48
Ilustrim

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do të sjellin në disa vende reshje lokale shiu të intensitetit të ulët.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 29-32 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi deri në 7m/sek”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...