BIK-u me mesazh para Kurban Bajramit - Bota Sot
BIK-u me mesazh para Kurban Bajramit

Kosova

BIK-u me mesazh para Kurban Bajramit

Më: 20 gusht 2018 Në ora: 07:40
Foto ilustrim

Sot nga ora 11:00, kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava do të japë mesazhin me rastin e Festës së Kurban Bajramit në selinë e Kryesisë së BIK-ut në Prishtinë.

Kurban Bajrami është një nga festat më të shënuara për botën islame që shënon dhe fundin e ritit të haxhillëkut i konsideruar si proces bindjeje, paqeje dhe sakrifice.

Simbolikë tjetër e kësaj feste është therja e kurbanëve dhe dhuratat për të varfrit

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...