Gjatë javës mot më stabil, kryesisht me diell, pasdite mundësi për reshje lokale shiu - Bota Sot
Gjatë javës mot më stabil, kryesisht me diell, pasdite mundësi për reshje lokale shiu

Kosova

Gjatë javës mot më stabil, kryesisht me diell, pasdite mundësi për reshje lokale shiu

Më: 22 gusht 2018 Në ora: 06:27
Ilustrim

21.08-22.08 - Mot më i nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite reth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë. 23.08-24.08 - Mot kryesisht me diell. Të premten pasdite, rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.

Temperaturat e ajrit, do të luhaten reth vlerave mesatare. Minimalet nga 14C deri në 16C, e maksimalet nga 28C deri në 30C. Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-7m/s.

Shtypja atmosferike do të mbetet pak e lartë mbi vlera normale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat