Mot kryesisht i vranët - Bota Sot
Mot kryesisht i vranët

Kosova

Mot kryesisht i vranët

Më: 28 gusht 2018 Në ora: 06:53
Ilustrim

28.08 - Mot kryesisht i vranët. Paradite vende-vende mundësi për riga shiu. Më vonë gjatë ditës intervale të shkurta me diell.
29.08 - Mot i mirë, kryesisht me diell.
30.08-31.08 - Mot i nxehtë, kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit, në fillim të javës do të pësojnë rënie të ndjeshme nën vlera mesatare, e më pas sërish do të shënojnë rritje. Minimalet do të luhaten nga 12C deri në 15C, ndërsa maksimalet pasiqë do të zbresin deri në 19C, gradualisht nga mesi i javës do të rriten në 29C deri 31C.
Era do të fryejë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-6m/s.
Shtypja atmosferike do të rritet mbi vlera normale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...