Drejtpërdrejt nga protesta kundër dhunës ndaj gruas në Vushtrri - Bota Sot
Drejtpërdrejt nga protesta kundër dhunës ndaj gruas në Vushtrri

Kosova

Drejtpërdrejt nga protesta kundër dhunës ndaj gruas në Vushtrri

Më: 31 gusht 2018 Në ora: 11:57
Pamje nga video

Duke pasur parasysh rastet e fundit të dhunës ndaj gruas në Kosovë që madje përfunduan me fatalitet ku fatkeqësisht raste të tilla kemi pasur edhe nga komuna e Vushtrrisë, Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar një protestë për të shprehur pakënaqësinë dhe indinjatën ndaj sistemit të rendit dhe drejtësisë për mos efikasitetin e tyre ndaj këtyre fenomeneve.

“E drejta e gruas është e drejtë e njeriut dhe është si çdo e drejtë tjetër, andaj ne kërkojmë nga institucionet gjegjëse të ndërmarrin të gjitha masat e duhura që të parandalojnë këto dukuri, kurse ata që kanë neglizhuar rastet e tilla të vihen në përgjegjësi”, thuhet në njoftim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...