Nesër ditë me diell - Bota Sot
Nesër ditë me diell

Kosova

Nesër ditë me diell

Më: 31 gusht 2018 Në ora: 19:14
Foto ilustrim

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell, ku temperaturat maksimale do të arrijnë në 30 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe herë pas here me vranësira kalimtare. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30  gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare”, njofton IHMK-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat