Shkolla fillore “Daut Bugujevci” në Fushë Kosovë, bojkoton mësimin - Bota Sot
Shkolla fillore “Daut Bugujevci” në Fushë Kosovë, bojkoton mësimin

Kosova

Shkolla fillore “Daut Bugujevci” në Fushë Kosovë, bojkoton mësimin

Më: 3 shtator 2018 Në ora: 12:39
Shkolla fillore “Daut Bugujevci” në Fushë Kosovë

Prindërit dhe nxënësit e shkollës fillore të mesme të ultë “Daut Bugujevci” në Bresje të Fushë-Kosovës, sot kanë protestuar, duke e bojkotuar mësimin që në ditën e parë të fillimit të procesit mësimor.

Prindërit së bashku me fëmijët e tyre nxënës të kësaj shkollë kanë protestuar sot prej orës 8:00 deri 9:00.

Një gërshetim i arkitekturës së përkryer dhe standardeve evropiane – Linda Premium Residence është ajo që ju duhet

Kjo,  protestë paqësore, sipas Erkan Sylejmanit përgjegjës për media nga Këshilli i Prindërve,  vjen si pasojë e vendimit të Këshillit Komunal të Fushë Kosovës dhe si rrjedhojë e mungesës së kushteve themelore për zhvillimin e mësimit.

Ai tha se nëse kjo protestë dhe ky bojkot njëditor nuk do të ndryshojë këtë vendim të padrejtë, si prindër së bashku me fëmijët e tyre duke filluar nga data 10.09.2018 do të vazhdojnë me protesta dhe bojkot të pandërprerë të mësimit deri në ndryshim të vendimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...