Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 4 shtator 2018 Në ora: 07:38
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas institutit, vranësirat në viset e larta mund të sjellin reshje afatshkurta shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27- 28 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...