Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 7 shtator 2018 Në ora: 07:50
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot në vendin tonë do të ketë mot me diell dhe me vranësira të cilat në pjesën perëndimore të vendit do të kalojnë në reshje shiu.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat në pjesën perëndimore të vendit do të kalojnë në reshje shiu të lehtë. Temperaturat minimalet do të jenë nga 13-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...