Të dielën, mot i ndryshueshëm në Kosovë - Bota Sot
Të dielën, mot i ndryshueshëm në Kosovë

Kosova

Të dielën, mot i ndryshueshëm në Kosovë

Më: 8 shtator 2018 Në ora: 23:17
Ilustrim

Të dielën (nesër), do të mbajë mot kryesisht me vranësira të cilat do të kalojnë në reshje shiu të intensitetit të ulët.

9 shtator – Mot pjesërisht i vranët. Pasdite vende-vende me riga lokale shiu.

10 dhe 11 shtator – Ditën e hënë mot pjesërisht i vranët, por me intervale më të gjata me diell. Të martën mot me vranësira dhe intervale me diell.

12 shtator – Mot kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit, do të luhaten rreth vlerave mesatare. Minimalet nga 10C deri në 13C, e maksimalet nga 23C deri në 26C.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga krahu verior 2-6m/s..

Shtypja atmosferike do të shënojë rritje graduale mbi vlera normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...