Nesër mot me diell

Kosova

Nesër mot me diell

Më: 13 shtator 2018 Në ora: 19:54
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët, ku temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12gradë Celsius.

“Do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të shënoj vlerat e normales. Indeksi UV do ti ketë vlera te larta. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4m/s”, njofton IHMK.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat