Moti për sot - Bota Sot
Moti për sot

Kosova

Moti për sot

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 07:13
Ilustrim

Edhe gjatë kësaj jave vazhdon të mbajë mot i ngrohtë dhe kryesisht me diell.

Edhe gjatë javës në vijim vendi ynë mbetet nën ndikimin zonave më stabile anticiklonike, që do të vazhdojnë të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm, të ngrohtë dhe kryesisht me diell.

Sipas parashikimeve të fundit, pas datës 23 dhe 24 shtator, ka tendenca të përkeqësimit të motit me depërtimin e masave të ftohta ajrore që do të zbresin ndjeshëm temperaturat nën vlera mesatare.

18.09 – Mot i mirë, kryesisht me diell.

19.09-21.09 – Mot i mirë, kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit, do të vazhdojnë të mbesin mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 8C deri në 11C, e maksimalet nga 26C deri në 28C.

Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare lindja dhe verilindja 1-5m/s. Shtypja atmosferike do të mbetet mbi vlera normale, me tendenca të rënies graduale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...