Vikendi i nxehtë dhe me vranësira - Bota Sot
Vikendi i nxehtë dhe me vranësira

Kosova

Vikendi i nxehtë dhe me vranësira

Më: 22 shtator 2018 Në ora: 07:35
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër situata meteorologjike vazhdon të mbetet e pandryshuar.

Gjatë ditës parashihet të ketë vranësira , më të theksuara në pjesën e dytë të ditës, por nuk parashikohen reshje të çfarëdo forme.

Temperaturat mbeten konstante me ato të ditëve të fundit. Minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-29 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...