Protestuesi: Thaçi mori leje nga Vuçiqi ta vizitojë Ujmanin - Bota Sot
Protestuesi: Thaçi mori leje nga Vuçiqi ta vizitojë Ujmanin

Kosova

Protestuesi: Thaçi mori leje nga Vuçiqi ta vizitojë Ujmanin

Më: 29 shtator 2018 Në ora: 15:06
Pamje nga protesta

Vizita e presidentit Hashim Thaçi që sapo e zhvilloi në Liqenin e Ujmanit nuk po u bën përshtypje protestuesve që po vazhdojnë të protestojnë kundër tij në sheshin kryesor të Prishtinës. Në një lidhje direkte në T7, një minator i Mitrovicës veprimin e Thaçit e ka quajtur lojë politike.

Ky minator tha se këto janë lojëra politike që sipas tij Thaçi është marrë vesh me Vucicin për ta marrë vëmendjen e protestës.

Protestën e Vetëvendosjes po e përkrahin edhe deputetë të LDK'së, Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe deputeti i pavarur Korab Sejdiu.

“Një popull si nënshtorhet një njeriu”, protesta e thirrur sot nga Lëvizja Vetëvendosje ka rreth një orë që ka filluar në Prishtinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...