Moti sot dhe nesër

Kosova

Moti sot dhe nesër

Më: 6 tetor 2018 Në ora: 07:27
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti gjatë vikendit do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-23gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të ketë luhatje, por duke i ruajtur vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s”, thuhet në komunikatën e institutit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat