Shala: Thaçi e Vuçiq nuk kanë biseduar për shkëmbimin e territoreve - Bota Sot
Shala: Thaçi e Vuçiq nuk kanë biseduar për shkëmbimin e territoreve

Kosova

Shala: Thaçi e Vuçiq nuk kanë biseduar për shkëmbimin e territoreve

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 21:45
Blerim Shala

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Blerim Shala ka treguar se Thaçi nuk ka biseduar me Aleksandar Vuçiq për shkëmbim të territoreve.

Blerim Shala, këshilltar politik i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka treguar se çfarë kanë biseduar në takim Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq.

Ai ka thënë se presidenti i Kosovës dhe ai i Serbisë nuk kanë folur për shkëmbim të territoreve, por sipas tij, bisedimet janë bërë për ndonjë mundësi të marrëveshjeve për kufijtë.

Shala ka thënë se bisedim ka pas edhe për rregullim të raporteve mes dy shteteve.

“Ne duhet të synojmë një njohje formale nga Serbia. Nëse ata nuk e bëjnë këtë, ne nuk duhet të bisedojmë më me Serbinë” , ka thënë Shala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...