18 muaj nga vrasja e 24 vjeçarit nga Mitrovica, Ermal Kamberaj - Bota Sot
18 muaj nga vrasja e 24 vjeçarit nga Mitrovica, Ermal Kamberaj

Kosova

18 muaj nga vrasja e 24 vjeçarit nga Mitrovica, Ermal Kamberaj

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 22:27
Ermal Kamberaj

Sot 18 muaj Mitrovica u trondit nga vrasja e 24 vjeçarit, Ermal Kamberaj.

I riu u qëllua me tre plumba gjatë orarit të punës, i cili punonte si menaxher në një lokal, ndërsa dorasi e vrau atë vetëm për shkak të një rezervimi të një tavoline.

I dyshuari për vrasjen e Ermalit, është Sadik Bajrami, i cili është duke u mbajtur paraburgim.

Media kishte raportuar se i njëjti, i cili kishte flet-arrest ndërkombëtar, nën bashkëpunim me autoritetet e sigurisë kosovare u arrestua në fund të muajit korrik në Belgjikë nga Policia e Belgjikës dhe ai shumë shpejte pritet të dalë para gjykatës.

Ndryshe, familja Bajrami kishte shprehur dhimbjen e tyre për veprën që dyshohet se e ka kryer familjari i tyre. Familja kishte kërkuar nga organet e rendit që ta arrestojnë sa më parë familjarin e tyre që dyshohet se e ka kryer vrasjen.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...