Kosova shënon muajin për ndërgjegjësimin rreth diabetit - Bota Sot
Kosova shënon muajin për ndërgjegjësimin rreth diabetit

Kosova

Kosova shënon muajin për ndërgjegjësimin rreth diabetit

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 07:04
Ilustrim

Nëntori është muaji për rritjen e vetëdijes së njerëzve rreth diabetit. Komunitet mblidhen për të shënuar ndikimin që ka diabeti ka në miliona njerëz rreth botës.

Në kuadër të këtij muaji, me qëllimin e ndërgjegjësimit për epideminë e diabetit, sot në Kosovë mbahet aktiviteti "Dita Botërore e Diabetit 2018".

Ky aktivitet është një mbledhje dhe marshim ndërgjegjësues mbi kauzën e personave që kanë diabet. Marshi fillon në Sheshin "Nënë Tereza" nga ora 10:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera