Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 07:31
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas institutit, nëpër lugina do të ketë mjegull, si pasojë e rrënjës së temperaturave minimale dhe konstanteve të maksimaleve.

“Temperatura minimale do të lëvizë ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në njoftimin e institutit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...