Ja si do të jetë nesër moti në Kosovë - Bota Sot
Ja si do të jetë nesër moti në Kosovë

Kosova

Ja si do të jetë nesër moti në Kosovë

Më: 15 nëntor 2018 Në ora: 23:32
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë sa njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, ku temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet  0 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. Në viset malore temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 5-6 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet dukshëm mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes e lehtë deri mesatare”, njofton IHKM.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...