Gjykata vendos për Burdushin - Bota Sot
Gjykata vendos për Burdushin

Kosova

Gjykata vendos për Burdushin

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 17:05
Pamje nga arrestimi i djeshem i Burdushit

Gjykata Themelore në Prizren ka aprovuar kërkesën e prokurorisë duke i caktuar kështu Hysri Peqanit, i njohur si Burdushi një muaj paraburgim.

Mjeku popullor që ndryshe njihet si Burdushi sipas aktvendimit për fillim të hetimeve dyshohet për katër vepra penale.

Burdushi sipas prokurorisë dyshohet për ushtrim të kundërligjshëm të veprimtarisë mjekësore, mashtrim, shmangje tatimi dhe mbajtja nën pronësi të paautorizuar të armëve.

Kërkesën për masë të paraburgimit e kishin kundërshtuar avokatët e Burdushit.

Mbrojta kishte kërkuar që të lirohet dhe të paraqitet në Polici, por Gjykata ka përfillur kërkesën e prokurorit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...