Shi e borë, ky është moti për nesër - Bota Sot
Shi e borë, ky është moti për nesër

Kosova

Shi e borë, ky është moti për nesër

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 23:26
Ilustrim

Sot në disa qytete të Kosovës janë regjistruar reshje të borës gjatë orëve të mbrëmjes.

Meteorologët paralajmërojnë që nesër pjesa e parë e ditës të karakterizohet me mot kryesisht me diell dhe vranësira të cilat do të shtohen gradualisht.

Kurse, në mesditë pritet të ketë riga shiu të cilat shumë shpejtë do të shndërrohen në reshje bore ku në mbrëmje do të jenë më intensive dhe pritet që të formohen shtresa.

Reshjet thuajse do të jenë të shtrira në tërë vendin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...