Nesër mot më i nxehtë në Kosovë - Bota Sot
Nesër mot më i nxehtë në Kosovë

Kosova

Nesër mot më i nxehtë në Kosovë

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 23:19
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu.

"Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë  Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s”, njofton IHKM.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...