Rahovec, përurohet impianti për ujëra të zeza - Bota Sot
Rahovec, përurohet impianti për ujëra të zeza

Kosova

Rahovec, përurohet impianti për ujëra të zeza

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 23:44
UNDP

Pjesa më e madhe e fshatit Kramovik në Rahovec, zgjodhi problemin e ujërave të zeza.

Kjo pasi nga e hëna, ky fshat ka impiantin e vet për trajtimin e tyre.

Në ceremoninë e inaugurimit, veç kryetarit të komunës, Smajl Latifit erdhën edhe ministri i Mjedisit, Fatmir Matoshi, e përfaqësuesja e UNDP-së, Ulrika Richardson.

Sipas tyre, ky impiant është i pari i ndërtuar në këtë mënyrë në Kosovë dhe ka për qëllim mbrojtjen e cilësisë së ujit të lumit Drin, përmes teknikës inovative.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat