A do të ketë borë gjatë javës së ardhshme? Ky është parashikimi i motit - Bota Sot
A do të ketë borë gjatë javës së ardhshme? Ky është parashikimi i motit

Kosova

A do të ketë borë gjatë javës së ardhshme? Ky është parashikimi i motit

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 07:24
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot temperaturat maksimale parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës  parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. 

Shtypja atmosferike mbetet e lartë por me tendencë të zbritjes në ditët në vijim. 

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...