Shikoni se në çfarë kushtesh mbajnë mësim fëmijët e shkollës fillore në Ferizaj - Bota Sot
Shikoni se në çfarë kushtesh mbajnë mësim fëmijët e shkollës fillore në Ferizaj

Kosova

Shikoni se në çfarë kushtesh mbajnë mësim fëmijët e shkollës fillore në Ferizaj

Më: 27 nëntor 2018 Në ora: 23:08
Shkolla fillore “Vezir Jashari” në Ferizaj

Fëmijët e shkollës fillore “Vezir Jashari” në Ferizaj po mbajnë mësim në kushte jo të mira dhe të përshtatshme.

Prindërit e fëmijëve që vijojnë mësimet në këtë shkollë janë të shqetësuar për sigurinë  e tyre.

Njëri nga ta, ka dërguar foto në redaksinë e medias, ku pasqyrohet gjëndja brenda objektit të kësaj shkolle.

Prindërit po kërkojnë nga Drejtorati Komunal i Arsimit që të merr masa urgjente për zgjidhjen e këtyre problemeve.

Sic shihet në këto foto, tavani nuk është në gjendje të mirë, derisa pikon edhe uji.

Më poshtë pamje brenda objektit të kësaj shkolle.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...