Nisin punimet për rregullimin e një rruge me kubëza në fshatin Pastasellë - Bota Sot
Nisin punimet për rregullimin e një rruge me kubëza në fshatin Pastasellë

Kosova

Nisin punimet për rregullimin e një rruge me kubëza në fshatin Pastasellë

Më: 4 dhjetor 2018 Në ora: 10:35
Foto

Kanë nisur punimet për rregullimin e një rruge me kubëza në fshatin Pastasellë të komunës së Rahovecit, në ceremoninë e nisjes së punimeve i pranishëm ishte kryetari i komunës, Smajl Latifi me bashkëpunëtor dhe banor të këtij fshati.

“Sot e fillova ditën me inaugurimin e punimeve për shtruarjen e rrugës me kubëza në fshatin Pastasel, e cila ka qenë në gjendje shumë të keqe-projekt ky shumë i rëndësishëm për banorët e këtij fshati”, është shprehur ndër të tjera kryetari Latifi, sipas kumtesës për media.

Banorët e fshati Pastasellë, e kanë falënderuar kryetarin për vizitën dhe për inaugurimin e punimeve për kubëzimin e rrugës duke thënë se, rruga vërtetë ka qenë në gjendje të keqe dhe se me kubëzimin e rrugës do të u lehtësohet lëvizja, banorëve të cilët kalojnë nëpër këtë rrugë 

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...