Ky është parashikimi i motit për ditën e nesërme - Bota Sot
Ky është parashikimi i motit për ditën e nesërme

Kosova

Ky është parashikimi i motit për ditën e nesërme

Më: 9 dhjetor 2018 Në ora: 20:54
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme moti do të jetë i ndryshueshëm.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se dita e hënë e kësaj jave do të karakterizohet me mot me vranësira dhe me kushte për reshje shiu të cilat vende–vendet do të shoqërohen me fjolla bore.

Sipas IHMK-së, temperatura minimale parashihet të lëvizë ndërmjet 0 deri në 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 5 dhe 7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Më poshtë ju sjellim edhe tabelën për temperaturat minimale dhe maksimale në qytetet kryesore të vendit. 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...