Kërkohej për drogë, pranga trafikantit në Vlorë - Bota Sot
Kërkohej për drogë, pranga trafikantit në Vlorë

Kronikë e zezë

Kërkohej për drogë, pranga trafikantit në Vlorë

Më: 11 janar 2019 Në ora: 09:29
Ilustrim

Policia e Vlorës ka ndaluar një 48-vjeçar të shpallur në kërkim pasi akuzohet për prodhim e shitje droge.

I arrestuari është F. B., 48 vjeç, banues në fshatin Çeprat, Vlorë.

“Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë ka bërë ndalimin e këtij shtetasi bazuar në vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë nr.344, datë 27.12.2018, e cila i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” kryer në bashkëpunim, parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal“, njofton policia

Materialet iu kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme proceduriale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...