Lipjan, paguan derivatet me 100 euro fals - Bota Sot
Lipjan, paguan derivatet me 100 euro fals

Kronikë e zezë

Lipjan, paguan derivatet me 100 euro fals

Më: 12 janar 2019 Në ora: 11:00
Ilustrim

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se dje në fshatin Babush i Muhaxhirëve të Lipjanit, një punëtor i një pompe të derivateve ka njoftuar se një vozitës i pa njohur me një automjet (tabelat ankuesi nuk i dinë) është shërbyer me derivate me ç’ rast ka berë pagesën me një monedhë prej 100 euro.

Kjo monedhë dyshohet të jetë e falsifikuar. Monedha e dyshuar është konfiskuar nga Policia, kurse rasti është iniciuar dhe mbetet nën hetime. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...