Kërkohet paraburgim për hajdutin e biçikletave - Bota Sot
Kërkohet paraburgim për hajdutin e biçikletave

Kronikë e zezë

Kërkohet paraburgim për hajdutin e biçikletave

Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 09:43
Ilustrim

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka bërë kërkesë për caktimin e paraburgimit, në Gjykatën Themelore në Gjakovë, kundër të pandehurin Sh. K., me dyshimin se i njëjti, në mënyrë të vazhdueshme, edhe atë 24 herë ka kryer veprën penale” vjedhje”.

I pandehuri sipas njoftimit të Prokururisë,  dyshohet që ka kryer 24 vjedhje të biçikletave në data, dhe lokacione të ndryshme dhe sipas deklaratave të dëmtuarve dëmi material që iu ka shkaktuar arrin shumën e 5. 085 (pesëmijetetëdhjetepesë) euro.

Prokurori i rastit ndaj të pandehurit Sh. K.,  ka kërkuar masën e paraburgimit në afat prej 30 ditësh. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...