Vidhte pensionistët me dokumenta fallco, arrestohet postieri - Bota Sot
Vidhte pensionistët me dokumenta fallco, arrestohet postieri

Kronikë e zezë

Vidhte pensionistët me dokumenta fallco, arrestohet postieri

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 16:00
Foto ilustrim

Policia e Pogradecit ka ndaluar postierin e postës të këtij qyteti, pasi akuzohet për  “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Bëhet fjalë për shtetasin J. Sh., 40 vjeç, që sipas policisë  "duke qenë me detyrë postier pranë Postës Shqiptare Pogradec, falsifikonte dokumentet e marrjes së pagesave për pensionistët, me qëllim përvetësimin e shumave monetare nga pensionet dhe shpërblimet e tyre".

Në lidhje me këtë rast, Drejtoria Vendore e Policisë Korçë, ka kryer veprimet procedurale dhe ka referuar materialet pranë Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec, që prej datës 23.01.2019.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat