Qëlloi për vdekje ndërtuesin britanik, arrestimi i shqiptarit bëhet lajm në Angli - Bota Sot
Qëlloi për vdekje ndërtuesin britanik, arrestimi i shqiptarit bëhet lajm në Angli

Kronikë e zezë

Qëlloi për vdekje ndërtuesin britanik, arrestimi i shqiptarit bëhet lajm në Angli

Më: 3 mars 2019 Në ora: 10:07
John Woodward

Arrestimi i një 23-vjeçari të enjten në qytetin e Durrësit ka gjetur hapësirë në mediat britanike.

Kjo pasi i riu shqiptar akuzohet se vitin e shkuar vrau një ndërtues britanik. Ngjarja në fjalë ndodhi në një ndërtesë në rikonstruksion në Londrën Qendrore.

Fillimisht u mendua se 47-vjeçari John Woodward ra nga aksidentalisht nga çatia e ndërtesës ku po punonte, në zonën e Hatton Garden, në Prill të 2018-s. Por nga ekzaminimi mjeko-ligjor rezultoi se shkaku i vdekjes kishte qenë goditja që 47-vjeçari kishte marrë pas koke.

Lajmi për mediat britanike u përcoll nga Policia Metropolitane dhe u pasqyrua nga BBC, DailyMail, Evening Standard, etj.

23-vjeçari, për të cilin Policia e Durrësit dha inicialet E.S, lindur në Kukës dhe banues në Xhafzotaj të Shijakut, u arrestua pasi ndaj tij kishte një kërkesë ndërkombëtare për ekstradim. Ai do të qëndrojnë në burg deri në përfundim të procesit të ekstradimit.

Mbeten të paqarta shkaqet që e çuan të riun shqiptar për të vrarë ndërtuesin 47-vjeçar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...