Sillnin drogë nga Holanda në Itali, shkatërrohet banda me 39 persona, 29 prej tyre shqiptarë - Bota Sot
Sillnin drogë nga Holanda në Itali, shkatërrohet banda me 39 persona, 29 prej tyre shqiptarë

Kronikë e zezë

Sillnin drogë nga Holanda në Itali, shkatërrohet banda me 39 persona, 29 prej tyre shqiptarë

Më: 11 mars 2019 Në ora: 18:22
Të gjeturat

Një operacion i gjerë antidroge në Brescia të Italisë ka çuar në arrestimin e 27 personave, mes tyre edhe shqiptar.

Sipas mediave italiane, hetimi kishte kohë që kishte nisur nga policia, ndërsa dyshohet se grupi e merrnin drogën nga Holanda dhe e sillnin në Itali duke kaluar nga Brescia.

Të përfshirë në hetim janë gjithsej 39 persona, ku për katër të tjerë u vendos arrest shtëpie, ndërsa për tetë të tjerë u vendos detyrim paraqitje.

Mes 39 personave të hetuar, 29 prej tyre janë shqiptarë, ku shumica rezultojnë me precedentë të mëparshëm për drogë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...