U kap duke kontrabanduar 11 viça, arrestohet një person në Glloboçicë - Bota Sot
U kap duke kontrabanduar 11 viça, arrestohet një person në Glloboçicë

Kronikë e zezë

U kap duke kontrabanduar 11 viça, arrestohet një person në Glloboçicë

Më: 17 mars 2019 Në ora: 12:29
Foto ilustrim

Në Kosovë, përveq mallrave po kontrabandohen edhe kafshë.

Nga Policia e Kosovës bëhet e ditur se është ndalur nga Polica një automjet transportues me tabela vendore..

Vozitësi dyshohet se i përkiste nacionalitetit shqiptar, ndërkaq që gjatë verifikimit dhe kontrollimit të personit dhe mjetit transportues ka rezultuar se në mjet ka ngarkesë prej njëmbëdhjetë (11) viça pa dokumentacion të rregullt.

Me vendimin e prokurorit i dyshuari pas intervistimit lirohet, kurse mjeti transportues se bashku me ngarkesën  i dërgohet për hetime të mëtejme Doganës së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...