Aktakuzë për posedim të substancave narkotike - Bota Sot
Aktakuzë për posedim të substancave narkotike

Kronikë e zezë

Aktakuzë për posedim të substancave narkotike

Më: 10 prill 2019 Në ora: 14:16
Ilustrim

“Me datën 25.05.2018, në fshatin Gremnik, Komuna e Klinës, pikërisht në afërsi të një pompe të derivateve, pa autorizim ka poseduar substancë psikotrope ose analoge, ku gjatë bastisjes së automjetit të dyshuarit nga ana e zyrtarëve policorë, i janë gjetur dhe sekuestruar gjashtë qese najloni të mbushura me substancë narkotike të llojit Kokainë.

Me këto veprime ekziston dyshimi i bazuar mirë se i njëjti ka përmbushur elementet e veprës penale të përshkruar më lartë”, thuhet në njoftimin për media.

Prokurori i rastit i ka propozuar Gjykatës Themelore në Gjakovë, që i pandehuri N.M., të dënohet sipas ligjit për veprën penale e cila i vihet në barrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...