Tragjike, 38-vjeçari shqiptar gjendet i pajetë në liqen - Bota Sot
Tragjike, 38-vjeçari shqiptar gjendet i pajetë në liqen

Kronikë e zezë

Tragjike, 38-vjeçari shqiptar gjendet i pajetë në liqen

Më: 13 prill 2019 Në ora: 10:08
Ilustrim

Trupi i një 38-vjeçari shqiptar është gjetur i pajetë në liqenin Maggiore në Itali. Mediat e vendit fqinj, raportojnë se bëhet fjalë për shtetasin Festim Brankollarit, i cili u gjet pas disa orë kërkimesh pasditen e së premtes.

Alarmi u ngrit nga disa dëshmitarë që panë shqiptarin, nga dritaret e një hoteli ku po qëndronin, duke u mbytur në ujërat e Liqenit Maggiore, pasi u rrëzua nga skateboard ku po bënte sërf.

Menjëherë në vendngjarje mbërritën një ekip zhytësish nga Milano, zjarrfikësit nga Arona dhe një helikopter nga Malpensa.

Kërkimet zgjatën rreth dy orë. Trupi i pajetë i tij u gjet rreth orës 20:00, në 20 metra thellësi dhe 100 metra larg bregut në shtrirjen e liqenit pranë skelës ku ankorohen  anijet.

38-vjeçari shqiptar jetonte në Arona dhe ishte punësuar prej më shumë se 10 vitesh në një hotel afër liqenit të Meina.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...