Hajvali, fëmijët gjejnë granatë dore - Bota Sot
Hajvali, fëmijët gjejnë granatë dore

Kronikë e zezë

Hajvali, fëmijët gjejnë granatë dore

Më: 16 prill 2019 Në ora: 10:15
Foto ilustrim

Një granatë dore është gjetur nga disa fëmijë derisa ishin duke luajtur.Sipas Policisë së Kosovës, në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet e KFOR-it dhe FSK-s.

“Raportohet se nga disa fëmijë derisa ishin duke lozur është gjetur një mjet i dyshimtë (granatë dore). Policia ka siguruar vendin e ngjarjes derisa aty ka dalë njësitë për deminim të KFOR-it dhe FSK-së që e kanë tërhequr mjetin në mënyrë të sigurt”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...