Vjedhje në memorialin ‘Ibrahim Rugova’ në Istog - Bota Sot
Vjedhje në memorialin ‘Ibrahim Rugova’ në Istog

Kronikë e zezë

Vjedhje në memorialin ‘Ibrahim Rugova’ në Istog

Më: 16 prill 2019 Në ora: 10:23

Një punëtor i një kompanie ka raportuar persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e objektit të memorialit ‘Ibrahim Rugova’ në Istog, dhe nga aty kanë vjedhur sistemin e vëzhgimit të kamerave, sistemin e zërimit dhe një pjesë të ndriçimit.

Rasti siç njofton Policia e Kosovës në raportin ditor, ka ndodhur mëngjesin e ditës së djeshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...